21 listopada 2021

Zgoda Rady Miejskiej na wsparcie SIM ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa

        W dniu 10 listopada 2021r. w budynku Miejskiej Biblioteki  Publicznej odbyła się XLV Sesja Rady Miejskiej w Stalowej Woli, podczas której zostały przedstawione dotychczasowe działania podjęte przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową w Stalowej Woli Sp. z o.o., zaprezentowane przez  Prezes Zarządu dr inż. Renatę Knap.
 

Na podstawie udostępnionych danych Rada Miejska w Stalowej Woli podjęła w głosowaniu [Za (21),  Przeciw (0), Wstrzymuję się (0), Brak głosu (1), Nieobecni (1)] uchwałę umożliwiającą uzyskanie dla Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej wsparcia ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie dalszej działalności inwestycyjnej.


Wsparcie pozwoli na kontynuowanie inwestycji mieszkaniowej pod nazwą „Osiedle Ogrodowe w Stalowej Woli”, polegającej na budowie 236 lokali mieszkalnych. Inwestycja mieszkaniowa po jej zrealizowaniu będzie eksploatowana na zasadach najmu, zgodnie z przepisami ustawy.


Wśród zaprezentowanych przez Prezesa spółki informacji znalazło się między innymi omówienie realizowanego w pierwszej kolejności Osiedla Ogrodowego, obejmującego budowę 4 budynków trzyklatkowych (3 budynki bliźniacze prostokątne i jeden w kształcie litery C), 1 budynku dwuklatkowego oraz 3 budynków jednoklatkowych.

 

Planowane budynki na osiedlu ogrodowym w Stalowej Woli

 

Zgodnie z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Osiedla Charzewice II wszystkie budynki na terenie osiedla nie przekroczą wysokości czterech kondygnacji. Dostępny będzie szeroki wybór mieszkań typu M1, M2, M3, M4 oraz M5 o powierzchni od 27,13 m² do 90,73 m².

 

 

Projekt zakłada również budowę 283 miejsc parkingowych.

 

 

Na osiedlu przewidziano także miejsce pod budynek użyteczności publicznej np. sklep spożywczy (oznaczony kolorem żółtym).
 

Usytuowanie budynków na nieruchomości jest wynikiem dokładnej analizy warunków nasłonecznienia działki maksymalnie wykorzystującej walory naturalnego światła, mającego pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie przyszłych najemców. 
 

Dążąc do ograniczenia wysokości  kosztów utrzymania osiedla planowane jest zastosowanie ogniw fotowoltaicznych, zlokalizowanych zarówno na dachach budynków wielorodzinnych jak i na zadaszeniach części miejsc parkingowych. Pozyskana odnawialna energia będzie wykorzystywana m.in. do oświetlania klatek schodowych, piwnic, wind,  placów zabaw, terenów rekreacyjnych.  

 

 

 

Osiedle oferuje przestronne, funkcjonalne i praktycznie zaaranżowane części wspólne. Mieszkańcy będą mieć zapewniony dostęp do ogólnie dostępnych przestrzeni w formie zielonych dziedzińców, pnączy i ogrodów.  

 

 

II etap Inwestycji to budowa Osiedla Parkowego.

 

 

Obszar objęty jest aktualnie zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Charzewice II. Trwające prace urbanistyczne mają za zadanie usytuowanie na nieruchomościach zabudowy wielorodzinnej wraz z elementami towarzyszącymi w postaci handlu np. sklepy, fryzjer, kosmetyczka oraz inne usługi potrzebne do funkcjonowania danego osiedla. Zostało również wyznaczone miejsce pod żłobko-przedszkole i szkołę. 

 

 

Powierzchnia Osiedla Parkowego wynosi 27 ha. Osiedle będzie składało się z 33 budynków jedno, dwu i trzyklatkowych o wysokości od 3 do 6 kondygnacji. Aktualnie zaplanowanych jest 1033 mieszkania oraz 1 240 miejsc parkingowych

 

 

Mając na uwadze sprawne skomunikowanie osiedla, przygotowane zostały prace projektowe dróg, połączenia komunikacyjnego projektowanych osiedli z drogą krajową nr 77 - ul. Podskarpową stanowiącą główną oś komunikacyjną Miasta.
 

Na poniższym schemacie widoczne są rozwiązania komunikacyjne usprawniające komunikację obu osiedli. 

 

 

Dla Osiedla Ogrodowego i Osiedla Parkowego zostały opracowane dwa logotypy nawiązujące w prosty i przejrzysty sposób do ich położenia i umożliwiające identyfikacje osiedli od samego początku. 


Charakterystycznymi elementami graficznymi w logach osiedli są drzewo i kwiat utrzymane w barwach przyrody.


Logotypy będą wykorzystywane m.in. w dokumentach wydawanych mieszkańcom oraz na elewacjach frontowych i wejściach do budynków. 

 

 

Od 3 listopada funkcjonuje strona internetowa www.simstalowawola.pl na której są zamieszczane bieżące informacje dotyczące działalności Spółki. Witryna umożliwia wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z ofertą mieszkań. 

 

 

Została stworzona również ankieta, która ma na celu identyfikację potrzeb i oczekiwań związanych z budową mieszkań przez SIM w Stalowej Woli. Ankieta kierowana jest do osób zainteresowanych ofertą mieszkań. Zebrane opinie pozwolą na lepsze i trafniejsze zaplanowanie inwestycji.

 

 

Z prowadzonej statystyki wynika, że stronę internetową odwiedzają nie tylko osoby z Polski, ale również z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.


Całościowe wyniki Ankiety wraz z wnioskami zostaną zaprezentowane na stronie internetowej SIM Stalowa Wola po jej zakończeniu.


Do 9 listopada ankieta została wypełniona przez 443 osoby co w niewątpliwy sposób świadczy o dużym zainteresowaniu osób najmem mieszkań budowanych przez Społeczna Inicjatywę Mieszkaniową w Stalowej Woli. 

 

Osiedle Parkowe

Osiedle Ogrodowe

Cyberbezpieczeństwo

Druki do pobrania

Aktualności

Działalność Spółki

sekretariat@simstalowawola.pl

+48 15 814 91 64

Kontakt

Baza wiedzy

Kategorie

© SIM Stalowa Wola | All Right Reserved | KIauzula informacyjna