Osiedle Parkowe

Tam, gdzie cichnie zgiełk miasta, otwiera się zielona perspektywa życia. W takim miejscu, w otoczeniu zieleni i w zgodzie z naturą, powstanie Osiedle Parkowe – osiedle z zielonym charakterem wkomponowane w otoczenie Parku Lubomirskich.

 

 

Osiedle Parkowe to zielona, komfortowa i nowoczesna wielorodzinna zabudowa z budynkami od 3 do 6 kondygnacji. W 33 budynkach jedno, dwu i trzyklatkowych będzie znajdować się 1033 lokale mieszkalne. Wyjątkowe położenie osiedla – połączy miejską wygodę z obcowaniem z naturą, której bliskość odczuwalna będzie każdego dnia, niezależnie od pory roku.

Każdy z przyszłych mieszkańców będzie miał do dyspozycji komórkę lokatorską usytuowaną w poziemnej kondygnacji. Przy mieszkaniach usytuowanych na parterze znajdują się przydomowe ogródki, które z pewnością staną się idealną przestrzenią na spędzanie wolnego czasu dla rodziny i znajomych. Mieszkania na wyższych kondygnacjach wyposażone zostaną w balkony.


Z myślą o zmotoryzowanych mieszkańcach w ramach całej inwestycji zaplanowano 1240 miejsc postojowych, na które będą się składać zarówno miejsca parkingowe  zewnętrzne jak i parkingi podziemne.

 

 

Wszystkie budynki wyposażone zostaną w nowoczesne, przestronne windy, co umożliwi sprawne i komfortowe przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami.


Osiedle Parkowe to architektura, która oparta zostanie na nowoczesnym i funkcjonalnym designu. Walory estetyczne nie będą oczywiście jedyną zaletą tego  budownictwa.  
W inwestycji najważniejszą rolę odgrywać będzie jakość widoczna między innymi w wykorzystanych materiałach i sposobie realizacji osiedla. Staranne wykonanie części wspólnych bloków, estetyczne wykończenia, umożliwią mieszkańcom korzystanie z wysokich standardów.


Oprócz komfortowych budynków mieszkalnych na terenie osiedla powstanie strefa z lokalami usługowymi. Stanowić ona będzie strefę handlowo-usługową usytuowaną wzdłuż jednej z ulic. Ta łatwo dostępna, integralna część osiedla pozwoli na wygodne zakupy i dostęp do usług na wyciągnięcie ręki. Miło jest wstąpić  do osiedlowego warzywniaka, piekarni czy kawiarni zlokalizowanych w lokalach usługowych na terenie osiedla, gdzie będzie można poczuć przynależność do lokalnej społeczności, co z pewnością zaowocuje większą dbałością o dobro wspólne.


Dodatkowo w niedalekiej odległości od osiedla Parkowego znajduje się centrum handlowe wraz restauracjami, centrum fitness i kinem.


W ramach usług oświaty na terenie osiedla Parkowego powstanie kompleks edukacyjny: żłobko – przedszkole i szkoła podstawowa wraz  z salą gimnastyczną. Będzie to duże udogodnienie dla rodzin z osiedla Parkowego, ale także dla tych, którzy zamieszkają na pobliskim osiedlu Ogrodowym. Na terenie budynków oświatowych powstanie infrastruktura sportowa w postaci boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw


Dla Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Stalowej Woli inwestowanie na rynku mieszkaniowym to nie tylko budowa osiedli, ale także odpowiedzialnie zaplanowana infrastruktura wokół, tak by mieszkańcom osiedla żyło się wygodniej.


Osiedle Parkowe będzie sprzyjać spotkaniom i tworzeniu zgranej społeczności – projekt części wspólnych będzie zawierał atrakcje dostępne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Należeć będą do nich place zabaw, alejki rekreacyjne oraz elementy małej architektury otulone zielenią. Najmłodsi przekonają się, że świat dostarcza ciekawszych wrażeń niż wirtualna rzeczywistość.


Osiedle Parkowe to także nieograniczony kontakt z przyrodą, bezpośrednie sąsiedztwo podworskiego Parku w Charzewicach – największego i najstarszego Parku w mieście pozwoli spełnić marzenia tych, którzy po pracy chcą spędzać czas na świeżym powietrzu aby obcować z naturą, a także amatorów aktywnego trybu życia. Każdy dzień będzie można zacząć od porannych ćwiczeń czy spaceru, a treningi w ciepłe wieczory pod gołym niebem będą prawdziwą przyjemnością.


System ogrodów deszczowych i retencji wód opadowych na terenie osiedla będzie naszym sposobem na adaptację do zmian klimatycznych oraz oszczędnym gospodarowaniem zasobami.   


W ramach inwestycji planowana jest budowa zbiornika retencyjno-rekreacyjnego, który poza nadrzędną funkcją retencyjną, korzystnie wpłynie na mikroklimat i bioróżnorodność stając się naturalnym miejscem rekreacyjnym, idealną przestrzenią do wypoczynku, np. jako miejsce do rodzinnych pikników lub wieczornych spacerów. 

 


Osiedle Parkowe powstanie, blisko głównych szlaków komunikacyjnych, aby wygodnie i szybko można było dotrzeć do różnych punktów na mapie Stalowej Woli. Dlatego już teraz Miasto Stalowa Wola prowadzi prace koncepcyjne skomunikowania osiedla. Mając na uwadze bliskie sąsiedztwo pętli autobusowej pragniemy również aby mieszkańcy, którzy wolą ekologiczne podróże mogli skorzystać z komunikacji miejskiej i regularnych połączeń autobusowych.


Planując Osiedle Parkowe chcieliśmy zapewnić jej przyszłym mieszkańcom maksymalny komfort życia, łącząc nowoczesność i funkcjonalność, tworząc tym samym nową koncepcję wygody.

 

Mamy nadzieję, że uda nam się zaprosić Państwa i przekonać, że Osiedle Parkowe to najlepszy wybór na stworzenie miejsca, które będzie można nazwać Domem.
 

Osiedle Parkowe

Osiedle Ogrodowe

Cyberbezpieczeństwo

Druki do pobrania

Aktualności

Działalność Spółki

sekretariat@simstalowawola.pl

+48 15 814 91 64

Kontakt

Baza wiedzy

Kategorie

© SIM Stalowa Wola | All Right Reserved | KIauzula informacyjna