07 grudnia 2023

Wiemy kto wybuduje Osiedle Ogrodowe w Stalowej Woli.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Stalowe Woli Sp. z o.o.  wybrała głównego wykonawcę budowy wielorodzinnych budynków mieszkalnych nr 3, 4, 5 na Osiedlu Ogrodowym. Realizacją inwestycji zajmie się firma ze Strzelec Opolskich Adamietz Sp. z o.o.

Firma Adamietz powstała w 1994 roku, początkowo jako lokalna i specjalistyczna firma, która na przestrzeni lat wyrosła na spółkę budowlaną zdolną podjąć się realizacji każdego projektu budowlanego. Atutem firmy jest kompleksowe podejście do realizowanych inwestycji. Specjalizuje się w generalnym wykonawstwie obiektów kubaturowych budownictwa ogólnego, przemysłowego i specjalistycznego. Innowacje są od początku kołem zamachowym rozwoju firmy. W połączeniu z wysoko wykwalifikowaną, doświadczoną kadrą managerską
i inżynierską, dysponując własnymi brygadami w zakresie prac żelbetowych, montażu konstrukcji, dachów oraz ścian, współpracując z gronem uznanych podwykonawców
i profesjonalnych firm specjalistycznych.

 

Jak podkreśla Renata Knap – Prezes Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Stalowej Woli Sp. z o.o.: W przetargu nieograniczonym wybraliśmy doświadczonego i sprawdzonego na rynku stalowowolskim wykonawcę. Firma Adamietz Sp. z o.o. z powadzeniem zrealizowała  budynek pasywnego żłobko – przedszkola z basenem jak i budynek biurowy przy ul. gen. L. Okulickiego. Generalny wykonawca w ramach tworzenia Osiedla Ogrodowego w Stalowej Woli będzie miał za zadanie wybudowanie w ramach I Etapu – 3 budynków wielorodzinnych, wraz z infrastrukturą techniczną  i kompleksowym zagospodarowaniem terenu.

 

Przy realizacji osiedla zastosowanych zostanie wiele nowoczesnych rozwiązań sprzyjających środowisku naturalnemu. Każdy budynek będzie wyposażony w niezależną instalację fotowoltaiczną. Energia elektryczna pozyskana w ten sposób posłuży do zasilania pomp ciepła jak i oświetlenia części wspólnych: klatek schodowych, wózkowni, pomieszczeń technicznych w budynkach. 

W ramach inwestycji SIM wybuduje zbiornik do retencjonowania wód opadowych. W ten sposób woda deszczowa będzie zatrzymywana pod powierzchnią terenu osiedla i dopiero stopniowo odprowadzana do odbiornika. Niewysoka bo 4 kondygnacyjna zabudowa sprzyjać będzie kameralności osiedla, a także wkomponuje się w zabudowę sąsiadującą.    

 

Mieszkania realizowane przez SIM na Osiedlu Ogrodowym będą wykończone i gotowe do zamieszkania bezpośrednio po odebraniu kluczy.

 

Zakończenie prac zostało zaplanowane na koniec 2025 roku. Firma Adamietz Sp. z o.o. udzieliła 5 letniej gwarancji i rękojmi na realizowany zakres prac.

 

Osiedle Parkowe

Osiedle Ogrodowe

Cyberbezpieczeństwo

Druki do pobrania

Aktualności

Działalność Spółki

sekretariat@simstalowawola.pl

+48 15 814 91 64

Kontakt

Baza wiedzy

Kategorie

© SIM Stalowa Wola | All Right Reserved | KIauzula informacyjna