20 kwietnia 2023

Ogólnopolska konferencja "Poza metropolią"

Dnia 18.04.2023 r. Miasto Pleszew zorganizowało ogólnopolską konferencję pt. „Poza metropolią – Aktywna polityka mieszkaniowa jako szansa na rozwój miast małych i średnich”.

 

Podczas spotkania dyskutowano na temat polityki mieszkaniowej. W debatach wzięli udział specjaliści i praktycy, a zaproszeni goście zjechali się ze wszystkich zakątków kraju.

 

W dyskusji wzięła udział Renata Knap Prezes Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Stalowej Woli.

W trzech debatach poruszone zostały tematy dotyczące rozwiązań prawnych i finansowych w polityce mieszkaniowej realizowanej przez samorządy.

 

Pani Prezes biorąc udział w panelu poświęconym Doświadczeniu Wdrażania Polityki Mieszkaniowej zaprezentowała sytuacje mieszkaniową Stalowej Woli obrazując potrzebę powstania w Stalowej Woli Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej jak i istotną rolę jaką w rozwoju miasta ma stanowić budowa mieszkań na wynajem.

 

 

W panelu udział wzięli również Arkadiusz Ptak – Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew, Paweł Karpiński - Dyrektor Biura Funduszu Dopłat Departament Funduszy Mieszkaniowych Banku Gospodarstwa Krajowego, Waldemar Miśko – Burmistrz Karlina.

Konferencja stanowiła forum wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie prowadzenia aktywnej polityki mieszkaniowej, ale i motywowała do działania oraz wdrożenia proponowanych rozwiązań.

 

Dzielono się także dobrymi praktykami z prowadzenia aktywnej polityki mieszkaniowej i poradami, czego należy unikać. Nie zabrakło poruszenia kwestii nowoczesnych technologii wykorzystywanych w mieszkalnictwie.

 

Współorganizatorami konferencji był Instytut Rozwoju Miast i Regionów wraz z Obserwatorium Polityki Miejskiej oraz Związek Miast Polskich.

 

Podczas konferencji Instytut Rozwoju Miast i Regionów zaprezentował szerszemu gronu odbiorców grafikę prezentującą wyniki wykonanego audytu terenów dla rozwoju mieszkalnictwa przeprowadzonego na zlecenie Miasta Stalowa Wola .

 

Konferencję zakończyła długa dyskusja na temat nowych rozwiązań technologicznych w mieszkalnictwie i o tym, jak w atrakcyjny sposób budować mieszkania, aby zarówno przyciągać potencjalnych mieszkańców, jak również wpisywać je w miejski krajobraz i oferować jak najwięcej udogodnień dla wszystkich grup wiekowych.

 

 

 

 

 

 

Osiedle Parkowe

Osiedle Ogrodowe

Cyberbezpieczeństwo

Druki do pobrania

Aktualności

Działalność Spółki

sekretariat@simstalowawola.pl

+48 15 814 91 64

Kontakt

Baza wiedzy

Kategorie

© SIM Stalowa Wola | All Right Reserved | KIauzula informacyjna