27 lipca 2023

Bloków jeszcze nie ma, ale chętnych nie brakuje

W dniu 12 stycznia 2022 roku w siedzibie SIM – Zachodni w Poznaniu odbyło się szkolenie z zakresu: ekologicznych rozwiązań stosowanych w budownictwie, współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na etapie uzyskiwania finansowania zwrotnego, prawa zamówień publicznych i roli KZN w procesie kontroli SIM. 
 

Szkolenie skierowane do Prezesów Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych z całej Polski zostało zorganizowane przez Krajowy Zasób Nieruchomości i SIM – Zachodni. 
Zarządy SIM uczestnicząc w szkoleniu mogły podnieść swoje kompetencje, wiedzę i umiejętności.

 

Istotny wątek szkolenia stanowiły propozycje form zagospodarowania osiedla w ujęciu zmian klimatycznych między innymi poprzez stworzenie rozwiązań zapewniających schronienie przed upałem, lokalne obniżenie temperatury, poprawę jakości powietrza i umożliwiających wykorzystanie wód opadowych. Zwrócona została uwaga na zieleń tak ważną w przestrzeniach publicznych, 
a wykorzystywaną coraz częściej w postaci zielonych ścian i dachów.

 

Przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego omówił proces udzielania preferencyjnego kredytu na wspieranie społecznego budownictwa czynszowego (SBC) oraz zakres wymaganych dokumentów.    

 

Bardzo dziękujemy Panu Arkadiuszowi Urbanowi Prezesowi Krajowego Zasobu Nieruchomości za organizację szkolenia, Pani Bognie Narożnej Prezes SIM – Zachodni za gościnność i przedstawioną prezentację, prelegentom za wystąpienia i omówione zagadnienia, a wszystkim uczestnikom za wspólną dyskusję. 

 

Osiedle Parkowe

Osiedle Ogrodowe

Cyberbezpieczeństwo

Druki do pobrania

Aktualności

Działalność Spółki

sekretariat@simstalowawola.pl

+48 15 814 91 64

Kontakt

Baza wiedzy

Kategorie

© SIM Stalowa Wola | All Right Reserved | KIauzula informacyjna