05 kwietnia 2022

SIM wybrał pracownię projektową, która zaprojektuje Osiedle Ogrodowe

  Osiedle Ogrodowe zostanie zaprojektowane przez Spółdzielnię Pracy "Inwestprojekt Świętokrzyski". Umowę na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej podpisano 5 kwietnia 2022 r. w siedzibie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Stalowej Woli Sp. z o.o. 


Zawarta umowa dotyczy wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.

 

 

Zgodnie z założeniami na 3- hektarowej nieruchomości  przy ul. Ogrodowej powstanie Osiedle liczące 8 budynków, które pomieszczą 236 mieszkań.

 
Będą to bloki czterokondygnacyjne. W  strukturze mieszkań przewidziano zarówno kawalerki jak i mieszkania dwu-, trzy-, cztero-, jak i pięciopokojowe.


W związku z korzystaniem przez Spółkę z dofinansowania bezzwrotnego z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i Funduszu Dopłat, a także z finansowania zwrotnego udzielanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego wszystkie mieszkania będą wykończone w standardzie zgodnym z ustawą o finansowym wsparciu tworzenia lokali mieszkalnych na wynajem czyli w standardzie pod klucz - w pełni zostaną wykończone łazienki, w których znajdzie się umywalka, miska ustępowa, wanna lub prysznic ten zakres będzie jeszcze przedmiotem rozmów z przyszłymi najemcami, a przy tych rozmowach pomocne będą katalogi standardów wykończenia, które zostaną przygotowane przez pracownię projektową. Kuchnie zostaną wyposażone w kuchenkę i zlewozmywak. W pokojach ułożone zostaną podłogi, zamontowane zostaną również drzwi wewnętrzne.

 

 


Standard wykończenia pozwoli przyszłym najemcom na wprowadzenie się do mieszkania po odebraniu kluczy, a wydatki ograniczą się do zakupu mebli i drobnego wyposażenia co pozwoli na szybsze wprowadzenie się do mieszkania.


Spółdzielnia Pracy "Inwestprojekt Świętokrzyski" ma duże doświadczenie projektowe, a na swoim koncie projekty realizowane na terenie całego kraju. Wśród nich: jest zabudowa wielorodzinna w Kielcach, Warszawie, Wrocławiu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Krakowie. "Inwestprojekt Świętokrzyski" zaprojektował także budynki użyteczności publicznej: budynki szkół podstawowych, przychodni zdrowia, Centrum Edukacyjne, Centrum Archeologiczne, Budynek Kardiologii, parking wielopoziomowy.
Pracownia Projektowa Spółdzielnia Pracy "Inwestprojekt Świętokrzyski" ma na swoim koncie już niemal kilkadziesiąt tysięcy zrealizowanych mieszkań w oparciu o przygotowane przez pracownię dokumentacje projektowe.

 


 

Podpisana właśnie umowa przybliża Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową w Stalowej Woli do realizacji Osiedla i ogłoszenia postępowania na rzeczową realizację Inwestycji.
 

"Inwestprojekt Świętokrzyski" będzie miał 6 miesięcy na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej i kolejne 3 miesiące na uzyskanie pozwolenia na budowę dla tej inwestycji oraz opracowanie projektu wykonawczego wraz z dokumentami umożliwiającymi Spółce ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy Osiedla.

 


 

 

Osiedle Parkowe

Osiedle Ogrodowe

Cyberbezpieczeństwo

Druki do pobrania

Aktualności

Działalność Spółki

sekretariat@simstalowawola.pl

+48 15 814 91 64

Kontakt

Baza wiedzy

Kategorie

© SIM Stalowa Wola | All Right Reserved | KIauzula informacyjna