13 kwietnia 2021

Powstanie SIM w Stalowej Woli

15 lutego radni miejscy podjęli decyzję o utworzeniu w Stalowej Woli Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Powołana spółka z Krajowym Zasobem Nieruchomości będzie odpowiedzialna operacyjnie za budowę 1 250 mieszkań w Stalowej Woli.

 

Głównym zadaniem i celem spółki SIM jest zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach. Z oferty mieszkań będą mogły skorzystać osoby, których nie stać na kredyt mieszkaniowy, lub które nie chcą się wiązać tak długoletnim zobowiązaniem finansowym. 

 

Szacunkowa wartość inwestycji w Stalowej Woli wyniesie 300 mln zł. Miasto na ten cel planuje pozyskać preferencyjny kredyt SBC-BGK na kwotę 120 mln zł. 15% wartości (45 mln zł) pokryją wpływy z partycypacji najemców. 105 mln zł (35% wartości inwestycji) miasto pozyska z funduszu dopłat, a 30 mln (10%) z RFRM. Rajcy miejscy podjęli decyzję, która pozwoli miastu starać się o grant ze środków RFRM w wysokości 3 mln zł na start SIM. Zgodnie z planowaną architekturą finansową projektu, 60% finansowania stanowić będą środki bezzwrotne. 

 

Na funkcję prezesa Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej została powołana Pani Renata Knap - zastępca prezydenta miasta.

 

 

– Mając świadomość jak wielki jest to projekt i odpowiedzialność, z mojej strony padła propozycja i zaproszenie do współpracy przy nim Pani Renaty Knap, która przez ostatnie 2 lata z pełnym zaangażowaniem i sercem wspierała mnie w pracy na stanowisku zastępcy prezydenta, przygotowując i realizując bardzo istotne inwestycje. Tutaj trzeba mieć stalowowolski charakter, stalowowolskie serce, a prezes Renata Knap takie kompetencje posiada – mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli.

 

Spółka SIM będzie koordynować inwestycje mieszkaniowe na nieruchomościach należących do Skarbu Państwa na osiedlu Charzewice. Powstanie tam Osiedle Ogrodowe oraz Osiedle Parkowe.

 

Pod koniec 2021 roku Rada Miejska przedstawi kształt regulaminu przydziału mieszkań, a początkiem przyszłego roku rozpocznie się już rekrutacja najemców.  Ostateczne zakończenie inwestycji planowane jest na 2025 rok.

 

Osiedle Parkowe

Osiedle Ogrodowe

Cyberbezpieczeństwo

Druki do pobrania

Aktualności

Działalność Spółki

sekretariat@simstalowawola.pl

+48 15 814 91 64

Kontakt

Baza wiedzy

Kategorie

© SIM Stalowa Wola | All Right Reserved | KIauzula informacyjna