03 listopada 2021

Konferencja prasowa - prezentacja Osiedla Ogrodowego i Parkowego

    3 listopada podczas konferencji prasowej zaprezentowano koncepcje zagospodarowania Osiedla Ogrodowego i Osiedla Parkowego powstających w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Stalowej Woli. W spotkaniu wziął udział prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban

 

– Wierzę, że Stalowa Wola, która jest liderem tego programu i była też pierwszym miastem zaangażowanym w tę inicjatywę, a więc jest na podium tego programu prawie że pod każdym względem, będzie to dobre tempo utrzymywać i będzie tym samorządem, który pierwszy wbije łopatę na wiosnę przyszłego roku. Tak jak Stalowa Wola powstała dzięki niezłomnej woli ówczesnych przodków w dążeniu do niepodległości, suwerenności, tak dzisiaj udowodni również, że ma stalową wolę w dążeniu do rozwinięcia SIM-u i stworzenia mieszkań, które zaspokoją potrzeby lokalnych mieszkańców – powiedział Arkadiusz Urban Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

 

 

Prezydent miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zauważył, że Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to nie tylko kluczowy program dla przyszłości miasta Stalowej Woli, który ma zapewnić odpowiednią, dobrą przestrzeń do życia w Stalowej Woli, ale to program, który jest również stricte gospodarczy.

 

– Kiedy w lutym tego roku przystępowaliśmy do SIM, jeszcze publicznie nie było to powszechnie znane, ale my pracowaliśmy już wewnętrznie nad tym wielkim programem gospodarczym, jakim jest Strategiczny Park Inwestycyjny Europark Stalowa Wola – obszar, gdzie stworzymy kilkanaście tysięcy miejsc pracy w dobrych warunkach, w nowoczesnych technologiach. Aby ten program gospodarczy mógł być realizowany, Stalowa Wola musi mieć przestrzeń do życia, ofertę mieszkaniową, która zaprosi nowych mieszkańców do naszego miasta – mówił prezydent Stalowej Woli.

 

 

Włodarz miasta podkreślił, że przedstawione projekty osiedli są przykładem modelowego projektowania, które przede wszystkim w centrum widzi człowieka, rodzinę i ekologię. Jak zauważył nowy standard wyznacza też część komunikacyjna, drogowa, która łączy oba osiedla, a wykonana została przez miasto w ramach dobrego współdziałania z Krajowym Zasobem Nieruchomości i w partnerstwie z SIM.

 

Prowadzone przez miasto drogowe prace koncepcyjne mają za zadanie sprawne skomunikowanie Osiedla Ogrodowego z Trasą Podskarpową, a za jej pośrednictwem bezkolizyjne dotarcie do centrum miasta. Miasto prowadzi też prace koncepcyjne skomunikowania osiedla Parkowego. Mając na uwadze bliskie sąsiedztwo pętli autobusowej, rozwiązania komunikacyjne pozwolą również, aby mieszkańcy, którzy wolą ekologiczne podróże, mogli skorzystać z komunikacji miejskiej i regularnych połączeń autobusowych.

 

Efekty kilkumiesięcznej pracy zespołu całej spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej nad koncepcjami i projektami nowych osiedli w Charzewicach zaprezentowała prezes SIM dr Renata Knap.

 

 

– Osiedle Ogrodowe i osiedle Parkowe będą idealnym miejscem dla osób, które cenią życie blisko natury, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z udogodnień, jakie oferuje miasto. Proponujemy przestronne i wygodne mieszkania zarówno dla całych rodzin, jak i pojedynczych osób. Z pomocą SIM każdy będzie mógł spełnić marzenie o własnym mieszkaniu – mówiła prezes Knap

 

W ramach Osiedla Ogrodowego oferowane będą mieszkania o różnorodnej strukturze i metrażach. To zarówno mieszkania jedno-, dwu-, trzy-, cztero- jak i pięciopokojowe, od 27,90m² do 90,70m² zlokalizowane w niewysokich, bo czterokondygnacyjnych budynkach. Każde mieszkanie będzie posiadało dodatkowe miejsce do przechowywania w postaci przynależnej komórki lokatorskiej. Komfort życia podnosić będą cichobieżne windy łączące wszystkie kondygnacje, co znacznie wpłynie na udogodnienie, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych czy osób z niepełnosprawnością. Mieszkania zostaną wyposażone w balkony, które sprawdzą się między innymi podczas wypoczynku na świeżym powietrzu. Część lokali na parterze będzie dysponowało własnymi kameralnymi ogródkami, w których będzie można odpocząć po ciężkim dniu i spędzić czas z bliskimi.

 

 

Dla wygody osób zmotoryzowanych przewidziano 283 miejsca parkingowe na terenie inwestycji, a także stojaki rowerowe w sąsiedztwie wejść do poszczególnych budynków.

Dzięki przemyślanej koncepcji architektonicznej mieszkańcy wprowadzą się do przestronnych, wykorzystujących naturalne światło wnętrz.

Przestrzeń wspólna zostanie zagospodarowana tak, aby mieszkańcy mogli spędzić czas aktywnie lub na odpoczynku, ale zawsze w dobrze zaplanowanej i zadbanej przestrzeni. Z myślą o najmłodszych lokatorach w centralnej części osiedla zaplanowano plac zabaw.

 

W trosce o naturalną roślinność, teren osiedla zostanie zaaranżowany wykorzystując istniejącą już w przestrzeni zieleń. Za sprawą nowych nasadzeń roślinnych – drzew i krzewów otoczenie osiedla Ogrodowego jeszcze bardziej zyska na swej atrakcyjności.

Mając na uwadze korzyści ekologiczne jakie dają ogrody deszczowe, na terenie osiedla Ogrodowego planowane jest ich założenie przy poszczególnych blokach.

W obrysie nieruchomości Osiedla Ogrodowego zaplanowano teren pod zabudowę usługowo-handlową dopełniającą swoją funkcją całą inwestycję.

 

Wszystkie zainteresowane osoby wynajmem mieszkania w Stalowej Woli zapraszamy do wypełnienia ankiety.

 

 

Osiedle Parkowe

Osiedle Ogrodowe

Cyberbezpieczeństwo

Druki do pobrania

Aktualności

Działalność Spółki

sekretariat@simstalowawola.pl

+48 15 814 91 64

Kontakt

Baza wiedzy

Kategorie

© SIM Stalowa Wola | All Right Reserved | KIauzula informacyjna