02 kwietnia 2024

Kamień węgielny pod nowe bloki wmurowany

Podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę Osiedla Ogrodowego w Stalowej Woli.


21 marca 2024 roku w Stalowej Woli odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Osiedla Ogrodowego. 

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego to jeden z najważniejszych elementów każdej inwestycji budowlanej dlatego nie mogło go zabraknąć również podczas budowy Osiedla Ogrodowego. W uroczystości wzięli udział: w imieniu Pani Senator Janiny Sagatowskiej – Dyrektor Biura Senatorskiego Małgorzata Wojciechowska; w imieniu Posła Rafała Webera Dyrektor Biura Poselskiego Paulina Miśko, Przewodniczący Rady Miasta Stalowej Woli Stanisław Sobieraj, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego Wojciech Chodorek, Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Ksiądz kanonik Jan Folcik Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, Przedstawiciel firmy Adamietz Dyrektor Oddziału Łukasz Kutyba, inżynier kontraktu Tomasz Dziechciaż, kierownik budowy Paweł Gielarowski oraz przyszli mieszkańcy osiedla. 


Zaproszonych gości przywitała gospodarz wydarzenia Prezes Renata Knap. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim, którzy wspierali inicjatywę budowy Osiedla Ogrodowego. Pani Prezes podkreśliła wagę wmurowywanego aktu erekcyjnego jako fundamentu tworzonej przestrzeni. Życząc aby Osiedle Ogrodowe było miejscem otwartym na nowe pomysły, pełnym szacunku i zrozumienia. Niech będzie nie tylko miejscem zamieszkania, ale przede wszystkim miejscem, które tworzymy wspólnie – z pasją, zaangażowaniem i sercem – mówiła Prezes SIM.  

 

W imieniu Senator Janiny Sagatowskiej zabrała głos Dyrektor Biura Senatorskiego Małgorzata Wojciechowska. Gratuluję marzeń, potem pomysłów, a na samym końcu odważnych decyzji, które dzisiaj przekładają się na tworzenie lepszych warunków życia dla mieszkańców


W imieniu Posła Rafała Webera głos zabrała Paulina Miśko. W swoich słowach złożyła szczególne podziękowania dla całego zespołu pracowników Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej za odwagę i zaangażowanie w inwestycję, która przyniesie tak wiele korzyści dla mieszkańców Stalowej Woli. 


Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej podkreślił jak ważne dla Stalowej Woli jest działanie tego typu inicjatyw. Jego słowa skierowane do prezes Renaty Knap oraz Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego oddają uznanie dla determinacji i zaangażowania w realizację tego projektu.

 

Prezydent Miasta Stalowej Woli skierował podziękowania do osób zaangażowanych na wielu polach w realizację tej perspektywy mieszkaniowej. Podziękował Renacie Knap za determinację i za to, że podjęła się tego trudnego zadania oraz całemu zespołowi SIM za ciężką pracę. Słowa wdzięczności skierował też do Senator Janiny Sagatowskiej i Posła Rafała Webera za pomoc i wsparcie na wszystkich etapach realizacji tego zadania. 

 

Osobom, które tu wkrótce zamieszkają chciałbym życzyć, aby to miejsce było zawsze pełne szczęścia, aby te bloki i mieszkania były wypełnione miłością i zrozumieniem, aby tutaj, na tym osiedlu między Państwem zawsze panował wzajemny szacunek – dodał Lucjusz Nadbereżny.

 

 

Budowę Osiedla Ogrodowego poświęcił ks. Kanonik Jan Folcik. 

 

Na zakończenie w murach budynku umieszczono kapsułę czasu zawierającą min. podpisany przez wszystkich obecnych akt erekcyjny, aktualne wydanie lokalnej gazety, rysunki przyszłych młodych mieszkańców Osiedla Ogrodowego oraz pamiątki.

Uroczystość była również okazją do zapoznania się z postępem prac, a także do zobaczenia z bliska mieszkań powstających na osiedlu Ogrodowym. 

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości.

 


 

 

Osiedle Parkowe

Osiedle Ogrodowe

Cyberbezpieczeństwo

Druki do pobrania

Aktualności

Działalność Spółki

sekretariat@simstalowawola.pl

+48 15 814 91 64

Kontakt

Baza wiedzy

Kategorie

© SIM Stalowa Wola | All Right Reserved | KIauzula informacyjna